• איזבלה ברנס

?עסקאות נדלן בשרון או במרכז


עסקאות נדלן הן מהעסקאות המשמעותיות ביותר שאנחנו מבצעים בחיינו, ובעצם הגדולות ביותר מבחינת סכומי הכסף המעורבים בהן.

אבל לא רק כסף: גם מבחינה רגשית עסקאות נדלן מעוררות בנו תחושות רבות עוצמה, כך שאך טבעי הוא שנשקיע בהן משאבים רבים, ובפרט מחשבה ותכנון, על מנת להגיע למנוחה ולנחלה.

הפרמטר הראשון עליו יש לתת את הדעת לקראת רכישת נדלן הוא הלוקיישן. מדובר בהתלבטות לא פשוטה, שמעורבים בה מרכיבים רבים, ובלא מעט מקרים היא מעוררת חילוקי דיעות של ממש, למשל בין בני זוג שמנסים לקנות יחד בית ולבנות את עתידם. ישראל אמנם משתרעת ממטולה ועד אילת, אבל בסופו של דבר רובנו חיים בין חדרה לגדרה, כך שבאופן טבעי במקרים רבים הבחירה היא בין רכישת דירה במרכז, כלומר בגוש דן, לבין קניית או בניית בית בשרון.

עסקאות נדלן - איפה כדאי לגדל ילדים?

גם זוגות שעדיין אין להם ילדים ואפילו רווקים שבכלל לא התחילו לחשוב על האופציה לוקחים בחשבון את העובדה שמתישהו יצוצו זאטוטים, ועל כן עסקאות נדלן מושפעות גם מפרמטר זה, ובפרט מההעדפות של כל אחד מאיתנו לגבי המקום האופטימלי לגדל ילדים. לכאורה מבחינה זו לשרון ישנה עדיפות על גוש דן הצפוף והמפויח, ובפרט לנוכח האפשרות הקיימת בימינו לרכוש נחלה במושב זה או אחר ולבנות עליה בית (במחיר של דירה ממוצעת ואף למטה מכך בתל אביב).

יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון שעל אף היתרונות הרבים הטמונים במרחבים ירוקים ובאוויר צח עבור הילדים, ישנם גם מחקרים המצביעים על היתרונות של החיים במרחב אורבאני כמו גוש דן, ובפרט האינטראקציות החברתיות העשירות יותר, המגוון הרחב יותר של אפשרויות לימודים והעשרה וחוסר התלות ברכב פרטי.

תשובה חד משמעית כאמור אין, אם כי המצב בפועל מצביע על יותר ויותר עסקאות נדלן באזור השרון, ובפרט בקיבוצים ובמושבים שמבצעים הרחבות וניתן לרכוש בהם נחלה, כך שלפחות מבחינת מגמת הביקושים עושה רושם שהשרון עדיף על פני גוש דן.

בית פרטי או דירה בבניין מגורים?

שאלה חשובה נוספת עליה יש למצוא תשובה לפני רכישת נכס היא איפה אתם מעדיפים לגור, בבית פרטי או בדירה בבניין מגורים. אם החלום שלכם הוא בית פרטי, מן הסתם השרון מציע מגוון רחב הרבה יותר של אפשרויות, ובפרט כאמור את האופציה לרכוש נחלה במושב ולבנות עליה בית. אם דירת מגורים היא האופציה המועדפת עליכם, ישנן לא מעט כאלה כמובן בערי השרון (רמת השרון שלא מפסיקה להתפתח, הוד השרון שגם היא מתרחבת, כפר סבא המציעה איכות חיים נעימה ועוד), אם כי בגוש דן עדיין האפשרויות רבות יותר.

איך לאתר נחלה מתאימה?

אם החלטתם לבחור באופציה של בית פרטי באחד ממושבי השרון, מצפה לכם משימה לא פשוטה: מציאת בית שכזה שיתאים בדיוק לצרכים שלכם ולהעדפות שלכם, או לחילופין איתור נחלה המוצעת למכירה ובניית בית בדיוק על פי המפרט האופטימלי מבחינתכם. חשוב לדעת כי מציאת נחלות פנויות ומתאימות ורכישתן הן עסקאות נדלן מורכבות במיוחד, וכדאי מאוד לבצע אותן בליווי איש מקצוע בעל ניסיון רב בתחום.

לאיזבלה ברנס - מתווכת בתים ומשקים באיזור השרון ניסיון רב בתחום ותשמח לעזור ולייעץ לכם כדי שתבצעו את רכישת הנדל"ן הטובה ביותר עבורכם.

ליצירת קשר עם איזבלה או ייעוץ לגבי קניית בתים במושבים חייגו :  052-8580450


Recent Posts

See All

הריבית הנמוכה עד אפסית השוררת בארץ בשנים האחרונות, כמו גם הסיכונים הבלתי מבוטלים הטמונים בהשקעה בשוק ההון, גורמים לכך שרבים מבין אלה שיש באמתחתם כסף פנוי והם מבקשים לשמר את ערכו ולנצל אותו לטובת צבירת