• איזבלה ברנס

עוברים לגור במושב – קניית בית במושב

אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר בחיי כל זוג וכל משפחה היא היכן לגור. בשנים האחרונות נדמה שלא מעט מאיתנו עברו את התהליך המשמעותי של קניית בית במושב. ההחלטה על חיפוש בית למכירה במושב או בקיבוץ, בייחוד אם כיום אתם מת


גוררים בעיר, היא החלטה טבעית של שיפור איכות החיים ושינוי אורח החיים, אבל היא לחלוטין לא החלטה קלה. איזור השרון, אחד האיזורים האידיאליים שמשלבים בין כפר לעיר, מציע מגוון רחב של בתים למכירה במושב.


קליטה במושב – איך זה עובד?

אם אתם מעוניינים לרכוש בית במושב באיזור השרון, ולמעשה כך זה גם באיזורים נוספים, אתם עוברים תהליך שנקרא קליטה. קליטה נערכת בשתי דרכים שונות, בהתאם לסוג הפרויקט וסוג הנכס.

קליטה קהילתית היא למעשה קבלת מעמד של חבר במושב, והיא נעשית תוך מעבר מבדקים, ועדת קבלה ועוד, לצד רכישת הבית. מכיוון שלרוב מושבים בשרון הם מופרטים וכבר לא מתנהלים במסגרת מאוגדת ברוב המקרים מדובר דווקא בדרך השנייה. מוצאים בית למכירה במושב ורוכשים את הקרקע. לאחר מכן יש לרוב ועדה במושב שמקשרת בין הדיירים החדשים והותיקים במגוון פעילויות של תרבות, חגים וחינוך.


חינוך ותרבות במושבי השרון

כשמדובר בקניית בית במושב חושבים לא רק על השטח, הבית או האווירה אלא גם על חינוך ותרבות, במיוחד אם מדובר במשפחה עם ילדים. ברוב המושבים באיזור השרון הילדים לומדים עד לכיתה א' במסגרת מקומית ולאחר מכן עוברים לבית ספר איזורי מושבי שבו לומדים יחד ילדים ממושבים באותו איזור. בחלק מהמושבים יש בתי ספר יסודיים משלהם, בהם לומדים רק ילדי המושב.

מבחינה תרבותית, מושבים הם מקור לאיכות חיים ולתרבות. חיי תרבות עשירים, חגים מאורגנים, מופעים והצגות ועוד מגוון רחב של פעילויות מתקיימות במסגרת המושב. היתרון הנוסף של חיפוש בית למכירה במושב בשרון היא שהאיזור עמוס במקומות בילוי ופנאי, מתחמי הופעות ותרבות וגם נמצא במרחק נסיעה קצר מתל אביב ומערי גוש דן.

למעבר למשקים למכירה בשרון

המעבר למגורים במושב הוא לא קל כאמור, אבל איזור השרון הוא ללא ספק איזור איכותי ועמוס באפשרויות. בכל מושבי השרון מוצעים כיום בתים למכירה שמתאימים למשפחות או לזוגות. בכל פינה תמצאו מרכזי בילוי וקניות, מסלולי טיול בטבע, שדות ירוקים, פעילויות בידור ופנאי ועוד. זה האיזור האידיאלי לחיים רגועים, כפריים ושקטים, לא רחוק מכל הפינוקים שאנחנו אוהבים וצריכים. הוסיפו לכך את החינוך המעולה ואת איכות החיים וקיבלתם את התשובה להתלבטות שלכם.

ליצירת קשר עם איזבלה ברנס חייגו : 052-8580450

Recent Posts

See All

הריבית הנמוכה עד אפסית השוררת בארץ בשנים האחרונות, כמו גם הסיכונים הבלתי מבוטלים הטמונים בהשקעה בשוק ההון, גורמים לכך שרבים מבין אלה שיש באמתחתם כסף פנוי והם מבקשים לשמר את ערכו ולנצל אותו לטובת צבירת

אחרי שנות מגורים בעיר, רבים חולמים לרכוש נדלן במושב ולהתנתק מחיי העיר. ההתנתקות מחיי העיר מביאה איתה שקט ושלווה ואפשרות ליהנות מאזורים ירוקים, כאלה שקשה מאד לראות בעיר. כל מי שמרגיש שהוא נמשך לטבע צרי